Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka sausio 8 dieną 18 val. kviečia prisiminti roko muzikaną Davidą Bowie. Renginys „Roko istorija: prisimename Davidą Bowie“ vyks Kūrybos erdvėje.
Žiemos viduryje tikriausiai niekas kitas negali taip sušildyti sielos kaip gera muzika. Sausio mėnesį visų melomanų laukia nauji įdomūs susitikimai iš pokalbių ciklo „Roko muzikos istorija ir perspektyvos“. Jų autorius Nacionalinės bibliotekos Paslaugų departamento Muzikos ir vizualiųjų menų skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkas Vytautas Vilimas.
Šią dieną D. Bowie būtų sukakę 71-eri. Tad biblioteka kviečia kartu prisiminti vieną labiausiai kerinčių roko muzikos asmenybių, dainų autorių ir atlikėją, aktorių, dailininką – visapusišką kūrėją, dariusį įtaką daugybei menininkų visame pasaulyje, įkvėpusį bene visus, ieškančius ypatingesnės roko muzikos. Roko chamelionu vadinamas artistas galėjo lyg niekur nieko pradėti visai naują roko kryptį, taip pat lengvai ją palikti savieigai ir įsitraukti į ką nors kitą, kas jam tuomet atrodė svarbu. Tikėdamas savimi, nepaprastai išradingas, be kompromisų eksperimentuodamas, D. Bowie ištisus dešimtmečius lyg ir be jokių išskirtinių pastangų buvo labai populiarus.
Susitikime bus dalinamasi įspūdžiais ir vertinimais, žiūrėsime archyvinio vaizdo įrašo ištraukas iš D. Bowie 1978 metų koncerto Vokietijoje. Bus aptariamas muzikanto 1977–1979 metų periodą, kai grįžęs iš JAV, išleidęs kelias puikias soulo stiliumi pulsuojančias plokšteles, suvaidinęs pagrindinį vaidmenį filme „Žmogus, kuris nukrito į Žemę“, D. Bowie savo sugrįžimą į Europą įamžino muzikos albumuose, žinomuose kaip „Berlyno trilogija“. Tai bene kūrybingiausias ir novatoriškiausias atlikėjo laikotarpis, kuris, kaip byloja vėlyvieji įrašai ir vaizdo klipai, iki pat gyvenimo pabaigos ir pačiam D. Bowie liko ypač svarbus.