Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 14789

L. Švirinas: dirbti su talentingais sutinka kiekvienas, panorau save patikrinti dirbdamas su tais, kuriems sekas sunkiau

$
0
0
J. Kosmakova ir L. Švirinas (Ginto Beržinsko nuotr.)

Linas Švirinas – klaipėdietis, kuriantis muzikos oazę uostamiestyje. Muzikuojantis ir mokantis muzikuoti jaunąją kartą, studijos „Grock“ vadovas ir naujų iššūkių mėgėjas. Nebėgantis iš uostamiesčio, bet ieškantis būdų, kaip savo dovanas dalinti klaipėdiečiams. Kalbamės su Linu apie muziką, pomėgius ir darbą su jaunaisiais atlikėjais, kurių ne vienas pasirodys Klaipėdos dramos teatre gegužės 6 d. 17 val. „Vilties koncerte“, skirtame mamos dienai.

Muzika lydėjo nuo mažens

Paklausiau Lino, kada susidomėjo muzika ir kokiu būdu pirmą kartą prie jos prisilietė. Vyras ilgai negalvodamas prisiminė, jog dainavo nuo gimimo, o mokytis panoro, kai išgirdo pianinu skambinant kaimynę. „Tuo metu ji buvo paprasta mergaitė, o dabar  – Violeta Urmana“, – šypteli Linas. Vėliau prie noro domėtis muzika prisidėjo ir tėvų nupirkta dovana, simboliniu pavadinimu, lydinčiu muzikantą iki šiol, tai – magnetofonas Daina.

Sąlygas kūrybai reikia susikurti

Šiandien Linas Švirinas ne tik muzikuoja, bet ir suteikia galimybę muzikos meno paslapčių išmokti ir pajūrio gyventojams. Vyras sako, jog studija atsirado, „išaugo“ natūraliai: „Įkurti studiją nebuvo jokia idėja. Tai natūraliai „užaugęs“ dalykas. Kai stengiesi daryti tai, kas tau patinka, kiti vertina, tai neišvengiamai viskas į kažką išauga. Labai norisi, kad visi žmonės labiau pažintų muzikavimo džiaugsmą.“ Kadangi neretai tenka išgirsti, jog nelabai kas nori kurti Klaipėdoje, išvyksta iš čia, nes nėra pakankamai žmonių bei sąlygų, paklausiau Lino Švirino, ką jis mano. Turi nuomonę muzikantas ir šiuo klausimu: „Pritarčiau. Bet tai lengviausia. Sąlygos nėra duotybė, jas reikia kurti.“ Ir kurti jas Linui sekasi visai neblogai. Vyras labai džiaugiasi savo darbu, o ypač tuo, kad dirbdamas su žmonėmis turi galimybę dalintis savo talentais.

Barzdoti vyrai (organizatorių nuotr.)

Muzikos paslapčių moko ir vaikus, turinčius specialiųjų poreikių

Šis pedagogas nevengia su muzikos pasauliu supažindinti ir vaikus, turinčius įvairias negalias, spec. poreikių. Paklaustas, kodėl, Linas šypteli: „Dirbti su talentingais sutinka kiekvienas, panorau save patikrinti dirbdamas su tais, kuriems kai kurie dalykai sekasi sunkiau. Tai nėra labai dažnas dalykas mano veikloje, bet tikrai palinkėčiau muzikavimu pasidomėti visiems. Tai puikus būdas kiekvieno žmogaus gyvenimą padaryti gražesnį, turtingesnį.“ O darydamas šį gyvenimą gražesnį, Linas prisideda ir prie įvairiausių paramos projektų. Vienas jų – artėjantis „Vilties koncertas“ Klaipėdoje. Jo metu scenoje pasirodys nemažai studijos „Grock“ auklėtinių: daugelio pamilta jaunųjų atlikėjų roko grupė „Barzdoti vyrai“, žavioji ir savo balso skambesiu užburianti projekto „Lietuvos balsas“ dalyvė Paulina Skrabytė, Jakaterina Kosmakova, kuri įrodo, jog negalia gali turėti didelę galią dovanojant šilumą. Pasirodys ir naujas Lino Švirino projektas „Muzikavimo džiaugsmas“. Tai unikalus ansamblis, subūręs klausos negalią turinčius žmones. Paprašytas išduoti, ką koncerto metu išgirs klausytojai, Linas Švirinas nedaugžodžiauja: „Ačiū I. Simonaitytės bibliotekai už iniciatyvą. Mums to reikia, o kai to labai reikia, galima pasiekti netikėčiausių dalykų. Koncerto publika bus liudininkai. Kviečiame.“ Paklaustas, kodėl sutinka prisidėti prie tokių renginių neprašydamas atlygio už savo darbą, vyras atsako trumpai ir aiškiai: „Visi dalinasi tuo, ką turi.“

Paulina Skrabytė (Ginto Beržinsko nuotr.)

Mintyse – nauja erdvė, kurioje pailsėtų kiekvienas

Įkūręs studiją, dirbdamas su įvairiausiais projektais, studijos „Grock“ įkūrėjas svajoti nesustoja, jo mintyse – troškimas įkurti erdvę, kurioje kiekvienas žmogus rastų atokvėpio minutę: „Pastaruoju metu labai gilinuosi į tai, kaip muzika, garsas mus veikia. Ir visa tai neįtikėtinai įdomu. Todėl vis labiau stiprėja noras įkurti tokią erdvę, kur muzika galėtų pasitarnauti visiems – pavargusiems nuo sunkaus darbo, kamuojamiems nemigos, persekiojamiems streso, po ligų, traumų ar operacijų, turintiems specialių poreikių ir, žinoma, tiems, kurie nori būti sveiki, darbingi, gyvybingi.“

Baigdama pokalbį paprašiau Lino palinkėti kažką gražaus mamoms ir kreiptis į tas, kurios augina autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikučius, nes artėjantis „Vilties koncertas“ skirtas ir joms, pavargusioms, kartais išsigandusioms ir ieškančioms vilties: „Mamoms labiausiai norisi dėkoti už gyvenimą, neišskiriant nė vienos. Ir tai padėka ne tik šventės proga. Na, o mamoms, kurios augina vaikus, turinčius specialiųjų poreikių, norėčiau palinkėti nebūti vienoms savo rūpestėliuose. Galimybių yra daug ir įvairių, o jei ko nors nėra artimoje aplinkoje – susikurkime. Drauge tai nėra labai sunku.“

Mamos dieną paminėkime Klaipėdos dramos teatre gegužės 6 d. 17 val. Lėšos už įsigytus bilietus bus skiriamos autizmo centro įkūrimui.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 14789